FAQ

 • Co to jest pożyczka gotówkowa?

  Jest to krótkoterminowa pożyczka oparta na umowie, na podstawie której pożyczkobiorca uzyskuje określoną sumę pieniędzy od Pożyczkodawcy i zobowiązuje się do jej spłaty w określonym terminie. Na sumę całkowitą kwoty pożyczki gotówkowej składają się również opłaty dodatkowe, takie jak prowizja oraz odsetki. Procedura udzielenia pożyczki gotówkowej jest niezwykle prosta i można uzyskać ją bez konieczności wychodzenia z domu, zostanie jednak udzielona po koniecznej weryfikacji danych osobowych za pośrednictwem Internetu.

 • Ile zapłacę za przedstawienie wniosku o udzielenie pożyczki partnerowi kosmicznapozyczka.pl?

  Usługi, które świadczy serwis kosmicznapozyczka.pl są całkowicie bezpłatne, nie musimy więc obawiać się dodatkowych kosztów za wygenerowanie wniosku i możemy odczuwać pełen komfort związany z załatwianiem wszelkich formalności.

 • Ile mogę pożyczyć?

  Każdy Pożyczkodawca, który współpracuje z serwisem kosmicznapozyczka.pl posiada własne kryteria co do progu minimalnego oraz maksymalnego pożyczki. Zazwyczaj jest to kwota od kilkuset złotych do nawet 25000 złotych, warto zatem zapoznać się z warunkami naszych partnerów, aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

 • Na jak długo otrzymam pożyczkę?

  Dostępny okres pożyczki wynosi od 5 dni do 12 miesięcy.

 • W jaki sposób otrzymam kwotę pożyczki?

  Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy zapoznać się z warunkami naszych partnerów. W większości przypadków jest to przelew bankowy, który może zostać zrealizowany nawet w ciągu kilku godzin, a otrzymane pieniądze możemy od razu wykorzystać. Należy wziąć też pod uwagę dni wolne – jeśli w ciągu weekendu lub święta złożyliśmy wniosek, to będzie on zrealizowany w najbliższy dzień roboczy.

 • Jakie wymagania muszę spełnić, by otrzymać pożyczkę?

  Każdy Pożyczkodawca posiada własne wymagania co do udzielenia klientowi pożyczki. Z pewnością musimy jednak posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, a także mieć ukończone co najmniej 18 lat i posiadać obywatelstwo polskie. Ponadto, musimy wykazywać odpowiednią zdolność kredytową, która zagwarantuje nam stałą i regularną spłatę pożyczki, dzięki czemu jesteśmy wiarygodni w oczach Pożyczkodawcy i zwrócimy całą kwotę w ustalonym przez nas terminie.

 • Czy moje dane są bezpieczne?

  Serwis kosmicznapozyczka.pl korzysta wyłącznie z danych osobowych, które niezbędne są do identyfikacji pożyczkobiorcy: imienia i nazwiska, danych adresowych (w zależności od Pożyczkodawcy), adresu e-mail, numeru PESEL oraz telefonu komórkowego. Serwis zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa danych Klientów.

 • Ile czasu zajmuje udzielenie pożyczki?

  Do zweryfikowania złożonego przez nas wniosku wystarczy zazwyczaj kilkanaście minut. Po pozytywnym rozpatrzeniu następuje przelanie sumy pieniędzy, o którą się ubiegamy, co odbywa się równie szybko. W efekcie od momentu złożenia wniosku do otrzymania środków pieniężnych może minąć zaledwie kilka godzin. Mogą jednak zdarzyć się sytuacje niezależne od nas, które uniemożliwią tak szybką realizację wniosku oraz przelewu, a cała procedura może potrwać nieco więcej czasu.

 • Jak mogę sprawdzić jaką kwotę muszę spłacić?

  Wszelkie informacje znajdują się na podpisanej przez nas umowie, znajdziemy tam koszt całkowity naszej pożyczki, czyli kwotę pożyczki, odsetki, ewentualne ubezpieczenie oraz prowizję, o których wcześniej musimy zostać poinformowani. Musimy liczyć się także z sytuacją, w której zostaną nam naliczone dodatkowe koszty w momencie, gdy przestaniemy regularnie spłacać raty miesięczne.

 • Co się stanie, jeśli nie będę w stanie spłacić całej pożyczki w terminie?

  Wychodząc naprzeciw swoim klientom, część z Pożyczkodawców przewidziało sytuacje, w których poprzez sytuacje losowe nie będziemy w stanie spłacić całej pożyczki w terminie. Takie zdarzenie może spotkać każdego z nas, dlatego istnieje możliwość wszczęcia procedury umożliwiającej wydłużenie terminu spłaty o kilka dni, a nawet miesiąc. Należy jednak wiedzieć, że w związku z tym zostaną naliczone dodatkowe opłaty, o czym poinformuje nas Pożyczkodawca na samym początku, przed podpisaniem umowy.

 • Jakie dane muszę podać, by otrzymać pożyczkę?

  Z pewnością wymagane będą takie dane, jak: imię i nazwisko, numer PESEL lub numer paszportu, dowodu osobistego lub innego dokumentu, który potwierdzi naszą tożsamość, telefon kontaktowy, a także adres e-mail. Niektórzy Pożyczkodawcy poproszą również o nasze dane adresowe. Z pewnością musimy przygotować informacje dotyczące naszych stałych dochodów, historii kredytowej, stanu cywilnego czy numeru rachunku bankowego.

 • Czy w tym samym czasie mogę otrzymać więcej pożyczek?

  Wszystko zależne jest od tego, czy osiągnęliśmy dostępny limit, który określany jest indywidualnie przez każdego Pożyczkodawcę. Jeśli więc pożyczyliśmy 1000 złotych, a limit naszego Pożyczkodawcy na naszą zdolność kredytową wynosi 5000 złotych, to może on nam udzielić kolejnej pożyczki. Może jednak zdarzyć się tak, że osiągniemy dany limit i kolejna pożyczka nie będzie już możliwa. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy zapoznać się z ofertą konkretnego Pożyczkodawcy.

 • Czy będę mógł spłacić pożyczkę przed czasem?

  Oczywiście, istnieje taka możliwość. Możemy nadpłacać raty, czyli płacić dwukrotnie więcej każdego miesiąca, dzięki czemu okres spłaty skróci się o połowę. W takim przypadku koszty dodatkowe pożyczki zostaną obniżone adekwatnie do nadpłaconej sumy. Istnieje także możliwość całkowitej spłaty pozostałej kwoty pożyczki wcześniej, niż zostało to określone w umowie – w takiej sytuacji zostaną nam odliczone koszty dodatkowe, dotyczące okresu, o który skrócono udostępnienie nam pożyczki. Co więcej, jeśli stwierdzimy po otrzymaniu pożyczki, że nie jest ona nam potrzebna lub otrzymaliśmy już pieniądze, które były nam niezbędne, mamy możliwość odstąpienia umowy pożyczki bez konieczności podania przyczyny. Na taką decyzję mamy aż 14 dni, licząc od daty zawarcia umowy z Pożyczkodawcą, należy jedynie wypełnić i przesłać odpowiedni wniosek według wzoru określonego przez Pożyczkodawcę, a następnie zwrócić pożyczoną kwotę zgodnie z obowiązującym regulaminem.

 • Czy mogę zaciągnąć pożyczkę w czasie, gdy mam niespłacony kredyt w banku lub innej instytucji?

  Wszystko zależne jest indywidualnie od każdego Pożyczkodawcy. Udzielenie nam pożyczki następuje w oparciu o informacje, które znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej i które dotyczą naszej historii kredytowej – jeśli posiadamy inne kredyty i nie mamy żadnych zaległości w ich spłacie i zawsze terminowo spłacamy raty, a nasze dane nie znajdują się w zbiorach BIK, jest szansa, że nasz partner udzieli kolejnej pożyczki. Musimy jednak skontaktować się bezpośrednio z Pożyczkodawcą i ustalić z nim wszelkie warunki.

 • A jeśli będę miał jakieś dodatkowe pytania?

  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce „Kontakt” na naszej stronie internetowej. Po otrzymaniu Twojego zapytania, skontaktujemy się z Tobą w jak najszybszym czasie i udzielimy wyczerpujących informacji na dany temat.